Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vnímám business koučing

22. 3. 2017

BUSINESS COACHING OPTIKOU TRANSAKČNÍ ANALÝZY

 

Mgr. Martin Kosek, MBA

2017

 

Business coaching vnímám především jako prostor, kdy manažeři/ředitelé (případně obchodníci) obchodních týmů mají možnost nahlas přemýšlet o své práci, vizi, strategii a současně být v kontaktu se svými vnitřními bariérami (populárně - zóna komfortu, transakčně analyticky - vztahový rámec/frame of references). Kouč potom, v rámci poskytovaných intervencí nabízí (mimo jiné) právě konfrontaci (viz Bernovy intervenční techniky), aby si klient uvědomil, že si někdy klade do mysli “nesmyslné” bariéry (které mohou souviset se scénářem a tudiží se projevovat i ve specifických psychologických hrách, ať již se sebou sama, nebo s druhými lidmi) a tím brání sám sobě v dalším rozvoji. 

 

Z mé zkušenosti vyplívá, že toto se často děje v kontextu nedelegování či uzavřeného pohledu podle specifické sociálního systému, ve kterém se pohybují - tj. např.: systém mi říká, že stačí, když seženu 12 obchodníků a pak už po mě nikdo nebude chtít náborovat nové lidi, a mám pokoj..

 

Sice hezké podchycení systémem, ale tento systém zákonitě produkuje pasivní chování, které “vyžaduje” po jednotlivých lidech, kteří v tomto systému mají fungovat. Cestou v tomto konkrétním příkladě je, aby si manažer ze svého Dospělého egostavu uvědomil, že se nemusí řídit hranicemi systému, že může mít klidně 20, 30, 50, 100 lidí v obchodní skupině, čímž obsáhne mnohem více trhu, tudíž celkově se svým týmem bude mít lepší výsledky - on sám bude spokojenější, jeho lidé také. 

 

Toto je krásný příklad, kdy systémové opatření jde proti zdravému selskému rozumu, respektive brání rozvoji organizace, týmu i jednotlivce a diktuje pasivní chování.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář